Przewiert horyzontalne Poznań

Czym są przewierty horyzontalne? Jak pisze największa encyklopedia internetowa Wikipedia

Horyzontalne przewierty kierunkowe to – nowoczesna technologia przypisaa do grupy technologii wiertniczych bez potrzeby wykopu. Polegająca na wykonywaniu poziomych przewiertów sterowanych. Przewierty horyzontalne są odmianą otworów w danym kierunku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów pomiarowych i sterujących, trajektoria danego przewiertu i położenie punktu wyjściowego niemal idealnie  pokrywają  się z z projektu, co daje możliwość na wykonywanie tego typu przewiertów na terenach silnie zamieszkanych.

Fachowcy ANBUD oferuje przewierty horyzontalne pod autostradami, zbiornikami wody, nasypami kolejowymi, ciasno zabudowanymi terenami miejskimi o sporym zagęszczeniu budynków.

Niniejsza technologia przewiertów sterowanych polega na wykonaniu niewielkiego otworu , w dalszej części jego rozwierceniu do odpowiedniej średnicy przy użyciu wierteł i instalacji specjalnie zaprojektowanej rury przewodowej lub po prostu

Jak duże można wykonać przewierty sterowane?

Wiele zależy od zastosowanego do danego przewiertu sprzętu praktycznie normą stało się, że praktycznie każda wyspecjalizowana firma robi przewierty na minimum 150 m.

Przewierty horyzontalne przydają się tam gdy zachodzi potrzeba położyć przewody lub rury pod nasypem, czy ulicą. Niewątpliwym plusem jest to, że nie musimy robić wykopu – który jest drogi i czasochłonny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s